Pociągła twarz u kobiety – jaka fryzura pasuje do niej najlepiej?

Pociągła twarz w kulturze Zachodu jest postrzegana za wyjątkowo piękną i pożądaną. Panie, które reprezentują ten typ urody, mogą wyglądać zjawiskowo, dobierając odpowiednią fryzurę. Co więcej, mogą pozwolić sobie na rozmaite eksperymenty, którym twarz taka po prostu sprzyja. Sprawdźmy, jaka fryzura dla pociągłej twarzy będzie najlepsza.

Cechy podłużnej twarzy

O twarzy podłużnej mówi się wtedy, kiedy jej długość jest znacznie większa, niż jej szerokość. W takim przypadku najszerszą jej częścią jest czoło, a szerokość linii żuchwy jest do jego szerokości bardzo zbliżona. Dość powszechne przy tym typie twarzy jest też wysokie czoło z zaokrągloną linią włosów.

fryzura dla pociągłej twarzy

Fryzura dla pociągłej twarzy

Celem fryzury do pociągłej twarzy jest przede wszystkim optyczne jej poszerzenie i jednocześnie skrócenie czoła, co skróci też twarz optycznie. Dość powszechnie włosom dodaje się objętości na wysokości policzków, aby osiągnąć efekt poszerzenia twarzy. Służą temu między innymi loki i falowania. Czoło skraca się poprzez dłuższą grzywkę.

W przypadku pociągłej twarzy grzywce powinno nadać się linię horyzontalną, a jednocześnie nie może ona być zbyt gęsta. Często stosuje się też zaczesanie na bok. W przypadku tego typu twarzy przedziałek nie powinien być też umieszczony idealnie w centralnym położeniu. Poleca się pewną asymetrię.

Krótkie czy długie?

Wiele pań zastanawia się, czy pociągła twarz wymaga włosów, długich, czy też można posiadać krótszą fryzurę. Tak naprawdę nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi, jednak przydatna może być garść rad, które pomogą o podjęciu decyzji.

Panie z tym typem twarzy powinny przede wszystkim zrezygnować z upinania włosów z tyłu głowy, w przypadku posiadania długich włosów. Upięcie ich w ten sposób wydłuży twarz. Jednak jeżeli nie chce się z niego rezygnować, należy pozostawić pasma w okolicy twarzy.

W przypadku krótszych fryzur nie powinny one być zbyt krótkie i dobrze jest, by włosy były szersze na wysokości uszu, by dodać w ten sposób twarzy pożądanej szerokości na tym odcinku.

fryzura dla pociągłej twarzy

Kosmetyki i cieniowania – jak dbać o fryzurę dla pociągłej twarzy?

W przypadku pociągłej twarzy poleca się też korzystanie z kosmetyków do włosów, takich jak szampon, odżywka, czy lakier, które zwiększą ich objętość, a jednym z największych sprzymierzeńców pań o tym typie urody jest też dobra lokówka.

Wcielając w życie powyższe wskazówki, można stworzyć fryzurę, która sprawi, że panie będą wyglądać wręcz zjawiskowo, a wszystkie atuty ich pożądanego kształtu twarzy zostaną podkreślone. Bardzo często stosuje się też w jej przypadku różnego rodzaju cieniowania dostosowane do takiego typu urody, które także czynią cuda dzięki magii optyki.

Redakcja zielonykarmnik.pl