Keratynowe prostowanie a farbowanie

Idealnie gładkie włosy to marzenie naprawdę wielu kobiet. Niestety często jest tak, że włosy nie tyle kręcą się, co puszą, co nie wygląda za dobrze. Fryzura praktycznie zawsze jest nieuporządkowana, a wilgotne powietrze działa na nią fatalnie. Rozwiązaniem jest keratynowe prostowanie włosów. To jeden z prawdziwych hitowych zabiegów w każdym salonie fryzjerskim. Przynosi doskonałe rezultaty i pomaga w ujarzmieniu włosów, dzięki czemu na układaniu fryzury nie spędza się pół dnia.

Keratynowe prostowanie


Na czym polega zabieg keratynowego prostowania włosów? Dlaczego jest dosyć drogi i co powoduje, że najlepiej wykonać go w salonie? Otóż keratynowe prostowanie włosów to tak naprawdę zabieg pielęgnacyjny, podczas którego włosy są dogłębnie odżywione, ponieważ odbudowuje się ich strukturę. Do włosa wnika keratyna, której braki powodują, że nie są one gładkie, lśniące i sprężyste, a porowate, puszące się. Oczywiście zabieg powinien być wykonany przez profesjonalistę, dlatego najlepiej umówić się z fryzjerem we własnym domu albo wybrać się do salonu. W drogeriach albo sklepach fryzjerskich można kupić preparaty do keratynowego prostowania, ale niestety tajemnej wiedzy dotyczącej tego, jakie prawidłowo stosować, nikt nam już nie sprzeda.

Keratynowe prostowanie a farbowanie

Warto wiedzieć o tym, że po keratynowym prostowaniu przez kilka tygodni trzeba wstrzymać się z innymi inwazyjnymi zabiegami na włosy. Dlatego też farbowanie musi poczekać. Jeżeli zrobi się je za szybko, farba nie będzie się dobrze trzymać i szybko się wypłucze. Włosy nie będą się dobrze prezentowały, a farbowanie pójdzie na marne. Jeżeli zatem planuje się te dwa zabiegi, trzeba zostawić co najmniej dwa lub trzy tygodnie przerwy.

Efekty po keratynowym prostowaniu


Każdego zawsze interesują efekty. Jakie są te po keratynowym prostowaniu? To, co rzuca się w oczy, to niesamowicie piękny wygląd włosów, które dosłownie nabierają nowego życia. Stają się lśniące, miękkie, odżywione. Poza tym są gładkie i wyprostowane, a to przecież efekt, który często przyciąga najbardziej do tego zabiegu. Tak naprawdę jest to natomiast efekt uboczny, bo najbardziej istotne jest właśnie kompleksowe zadbanie o włosy. Jak długo utrzymują się efekty? Wszystko zależy od włosów i ich struktury. Najczęściej kobiety o mocno puszących się lub kręcących włosach mają je gładkie przez kilka miesięcy. Często to nawet pół roku. Przez ten czas będzie można zminimalizować wszelkie zabiegi stylizacyjne, bo włosy będą świetnie prezentować się same w sobie.

Redakcja zielonykarmnik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.