Fryzura dla cienkich włosów, czyli strzyżenia i koloryzacje nadające objętości

Każda kobieta marzy o gęstych, zdrowych i lśniących włosach, które niczym w reklamie szamponu, będą sprężyście opadać na ramiona. Gdy jednak są one cienkie i w nie najlepszej kondycji, potrafią zachwiać pewnością siebie i nierzadko bywają źródłem kompleksów swojej właścicielki. Z tego względu też panie często wydają krocie na kosmetyki zwiększające objętość fryzury i wizyty u profesjonalnych stylistów.

Dlaczego kosmyki są cienkie i wypadają?

Wiele kobiet borykających się z problemem zbyt delikatnych kosmyków zastanawia się, czy istnieje skuteczny sposób pielęgnacji lub specjalna fryzura dla cienkich włosów. Oczywiście, jeśli tylko poznamy przyczynę tejże przypadłości, z pewnością uda się znaleźć mniej lub bardziej inwazyjny sposób na pozbycie się jej. Włosy mogą być cienkie i delikatne pierwotnie, na przykład z powodu uwarunkowań genetycznych lub stać się takimi na skutek nieprawidłowej pielęgnacji, stresu, niezdrowej diety, działania hormonów, albo w najgorszym wypadku, w wyniku poważniejszej choroby. Jeśli jednak badania nie wykażą nieprawidłowości, w większości przypadków na poprawę kondycji pasemek wpłynie pozytywnie stosowanie nieobciążających kosmetyków o prostym składzie, odpowiednia suplementacja, a także zmiana nawyków żywieniowych. Czasem jednak najlepszym pomysłem może okazać się wizyta u stylisty.

fryzura dla cienkich włosów

Fryzura dla cienkich włosów, czyli jak poprzez cięcie optycznie zwiększyć objętość pasemek?

Jeśli mimo skrupulatnej pielęgnacji grubość Twoich pasemek nadal pozostawia wiele do życzenia, warto wziąć pod uwagę ostre cięcie. Metoda strzyżenia zwana cieniowaniem jest wprost stworzona dla cienkich włosów i nadaje im niesamowitej objętości, zwłaszcza po użyciu lokówki. Delikatne pasemka prezentują się także bardzo dobrze w asymetrycznych, krótkich fryzurach typu bob, które w kilka chwil można ułożyć na okrągłej szczotce. Poza tym cienkie kosmyki uwielbiają wszelkiego rodzaju upięcia, które pozwalają na uniesienie ich u nasady głowy. Niezwykle modne obecnie kucyki i koki w nieładzie będą optycznie sprawiać wrażenie, że włosy są gęstsze i jest ich więcej.

Koloryzacja sposobem na delikatne pasemka

Cienkie włosy są niezwykle trudnym wyzwaniem zarówno dla ich posiadaczek, jak i fryzjerów, wszakże ze względu na ich tendencję do przetłuszczania się, niezalecanym jest stosowanie nadmiernej ilości kosmetyków stylizacyjnych. Na szczęście wystarczy odpowiednia koloryzacja, by fryzura dla cienkich włosów prezentowała się efektownie nawet bez użycia lakieru, czy pianki. Delikatne pasemka zdecydowanie lepiej prezentują się w blondach, jednak odcień nie może być jednolity na całej ich długości. Doskonale zatem sprawdzą się tu trójwymiarowe koloryzacje typu balayage, baby light, czy sombre, które optycznie zwiększają objętość włosów. Należy jednak pamiętać, że delikatne pasemka wymagają specjalnego podejścia również w procesie rozjaśniania. Dlatego też celem wykonania tego zabiegu warto udać się do profesjonalnego zakładu, w którym stylista użyje kosmetyków bez amoniaku i wykonana równocześnie keratynową rekonstrukcję włosa.

fryzura dla cienkich włosów

Posiadaczki cienkich pasemek muszą poświęcać swoim kosmykom sporo uwagi podczas codziennej pielęgnacji. Gdy jednak zawodzą specjalne kosmetyki oraz akcesoria i nie pomaga suplementacja, ani zdrowa dieta warto rozważyć zmianę uczesania. Dobrze dobrana fryzura dla cienkich włosów, na którą składają się cięcie i koloryzacja, może wszakże w kilka chwil całkiem odmienić wizerunek kobiety, a co za tym idzie, dodać jej pewności siebie.

Redakcja zielonykarmnik.pl