Kolorowe włosy u chłopaka

Moda bardzo szybko się zmienia. Kolorowe włosy u chłopaka dzisiaj nikogo już nie dziwią, szczególnie w pewnych środowiskach. Co należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o zmianie fryzury?

Fryzura a charakter

Ludzie są różni i mają różne podejście do tego, co mają na głowie. Dla niektórych fryzura jest bardzo ważna. Bardzo przeżywają każdą jej zmianę. Zafarbowanie włosów na inny kolor wydaje się decyzją ogromnie istotną. Podcięcie włosów nawet o 2 cm jest tematem przemyśleń przez wiele tygodni. Są też ludzie, którzy nie przywiązują zbytniej wagi do tego, jaką mają fryzurę, a swoje fryzury zmieniają bardzo często. Jest im zasadzie obojętne, jak tym razem zaszaleje fryzjer czyli kreator fryzur. Niezależnie od podejścia trzeba swoją fryzurę dobrać do swojego typu osobowości, ale także zastanowić się czy na przykład nie będzie przeszkadzała w miejscu pracy albo w szkole.

Ograniczenia w wizerunku

Wiele szkół ma swoje regulaminy, których trzeba przestrzegać. Niektóre szkoły wpisują swój regulamin kategoryczny zakaz malowania się i farbowania włosów. Wtedy nie pozostaje nic innego, jak tylko uszanowanie tych zasad. Inaczej dyrektor może podjąć bardzo poważne środki w celu zmuszenia ucznia do respektowania regulaminu. Inaczej może skończyć się to nawet wydaleniem ze szkoły. Dlatego też rozważając kolorowe włosy u chłopaka trzeba pomyśleć o tym, co mówi na ten temat status szkolny. Tak samo w przypadku pracownika, trzeba zastanowić się co na to pracodawca. W niektórych firmach występuje tak zwany dress code czyli pracownicy muszą ubierać się w określony sposób. Trzeba sprawdzić czy przypadkiem nie dotyczy to też fryzury.

Przed i po zabiegu

Kształtowanie swojego wizerunku to bardzo ciekawe proces. Teoretycznie każdy człowiek ma prawo wyglądać tak jak chce i wygłaszać swoje poglądy również za pomocą swojego wizerunku. W praktyce jednak trzeba zauważyć pewne ograniczenia wynikające między innymi ze swojej życiowej roli, ucznia albo pracownika. Pomijając rozważania socjologiczne, trzeba zwrócić uwagę na to, aby korzystać z dobrej jakości farb do włosów, a wszystkie zabiegi wykonywać u dobrego fryzjera. Tylko w ten sposób włosy na pewno nie zostaną zniszczone. Farbowane włosy, szczególnie jeśli chodzi o niespotykane kolory, będą potrzebowały nawilżenia i odżywienia. Trzeba będzie o tym pamiętać po zabiegu. Decyzja o farbowaniu włosów nie jest decyzją ostateczną. Zawsze można przecież przefarbować włosy na inny kolor. Warto jednak zastanowić się już wcześniej, czy ta decyzja jest przemyślana i będzie dobra. Nie warto robić tutaj niczego pochopnie, bo można zniszczyć włosy.

Redakcja zielonykarmnik.pl