Jaka powinna być fryzura dla kwadratowej twarzy?

Podczas wyboru fryzury należy brać pod uwagę nie tylko odcień włosów czy ich długość, ale również zwracać uwagę na kształt twarzy. Nie wszystkie bowiem rodzaje fryzur pasują do twarzy trójkątnej, owalnej czy kwadratowej. Dobrze dobrana fryzura dla kwadratowej twarzy powinna zatem uwydatniać jej zalety oraz maskować niedoskonałości.

Jakie cechy posiada twarz kwadratowa?

Twarz kwadratowa jest nieco zbliżona do twarzy okrągłej, jednak cechuje się ostrzejszymi kątami oraz liniami. Te różnice są szczególnie widoczne w okolicy linii włosów oraz szczęki. W tych rejonach twarz cechują kąty proste. W przypadku twarzy okrągłej są to półkola. Jeśli chodzi o twarzy kwadratowej jest ona nieco wydłużona, a czoło oraz szczęka cechują się zbliżoną szerokością. Idealna fryzura dla kwadratowej twarzy powinna zatem nadawać jej więcej subtelności i optycznie łagodzić ostre linie i kąty.

fryzura dla kwadratowej twarzy

Jakie fryzury są polecane w przypadku twarzy kwadratowej?

Jak wspomniano powyżej, dobrze dobrana fryzura dla kwadratowej twarzy powinna nadać jej delikatności. Klientki mogą z powodzeniem wybierać fryzury długie, półdługie oraz niektóre propozycje dla włosów krótkich.

Fryzury długie

Aby kwadratowa twarz prezentowała się korzystnie długie włosy powinny luźno wokół niej opadać. Nie jest zatem polecane ciasne wiązanie włosów w kok lub tak zwany koński ogon. Kobietom, które preferują takie uczesanie poleca się wypuszczenie kilku kosmyków przy twarzy lub posiadanie grzywki. W tym przypadku doskonale sprawdzi się grzywka skośna lub zaokrąglona. Kobiety powinny jednak unikać grzywki prostej, która przytłoczy twarz oraz podkreśli jej mocne rysy. Asymetria fryzury jest sprzymierzeńcem tego typu twarzy. Włosy mogą być zatem zaczesywane na jedną stronę. W ten sposób odciągają one uwagę od mocnej szczęki oraz dodają kobiecie nieco tajemniczości. W przypadku twarzy o kształcie kwadratu nie jest polecane również prostowanie włosów.

Fryzury półdługie

Wybór fryzur półdługich jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ łagodzą one mocne rysy twarzy oraz nadają jej subtelności i kobiecości. Włosy powinny się jednak kończyć poniżej linii szczęki, w przeciwnym razie mogą ją dodatkowo optycznie poszerzać. Podobnie jak w przypadku włosów długich, tak i w przypadku włosów o średniej długości polecane jest cięcie asymetryczne. Drobne kosmyki włosów o różnych długościach łagodzą ostre linie twarzy, podobnie jak włosy kręcone.

fryzura dla kwadratowej twarzy

Krótkie fryzury

W przypadku twarzy o kształcie zbliżonym do kwadratu zdecydowanie poleca się włosy długie oraz półdługie. Krótkie włosy podkreślają zwykle dość mocne rysy twarzy. Kobiety, które preferują jednak włosy krótkie powinny się decydować na asymetryczne i nieco dłuższe grzywki. Ponadto w przypadku tego typu twarzy oraz dość krótkich włosów warto wypróbować swoiste eksperymentowanie z ich kolorem. Włosy można zatem farbować na srebrne i chłodne odcienie blondu lub pastelowe róże, a nawet błękity. Oryginalny kolor, podobnie jak grzywka odwraca uwagę od mocnej linii szczęki.

Jakich fryzur należy unikać?

Posiadaczki kwadratowej twarzy powinny unikać cięć i fryzur, które podkreślą ostre rysy twarzy. Z tego właśnie powodu odradza się proste grzywki, które uwydatniają kąty proste oraz przytłaczają twarz. Ponadto, kobiety o kwadratowej twarzy powinny dążyć do uzyskania większej objętości włosów. Efekt ten można uzyskać za pomocą naturalnego skrętu włosów lub przy pomocy lokówki. Kobiety powinny unikać włosów prostych oraz gładko przylegających do skóry głowy. Jak wspomniano powyżej, w przypadku tego typu twarzy poleca się fryzury asymetryczne. Panie powinny zatem unikać przedziałków pośrodku głowy, które potęgują ostre rysy twarzy.

Redakcja zielonykarmnik.pl