Jak ćwiczyć na orbitreku, żeby schudnąć?

Ćwiczenia na siłowni przynoszą dobre efekty dla zdrowia i urody. Wzmacniają się mięśnie, wydolność organizmu wzrasta a nadmiar kilogramów znika. Popularnym sprzętem do ćwiczeń jest orbitrek efekty którego można zaobserwować dość szybko.

Jak ćwiczyć na orbitreku?

Aby osiągnąć dobre efekty, warto poznać prawidłową technikę pracy na orbitreku. Podstawą jest przybranie odpowiedniej postawy ciała podczas ćwiczeń. Należy wciągnąć brzuch, wyprostować plecy, a kolana i łokcie pozostawić lekko zgięte. Następnie należy chwycić za ramiona orbitreka i patrzeć prosto przed siebie.

Bardzo istotne jest zachowanie prawidłowej sylwetki nie tylko na początku, ale także przez cały trening. Nie wolno garbić się ani zbyt mocno pochylać do przodu. Urządzenie jest ustawione w sposób, który wymusza ruchy rąk i nóg. Balansowanie odbywa się według schematu prawa ręka – lewa noga, lewa noga – prawa ręka. Aby osiągnąć dobrą efektywność treningu niezbędne jest utrzymywanie tętna na poziomie około 80% maksimum.

jak ćwiczyć na orbitreku

Orbitrek efekty w postaci dobrej kondycji

Gdy już wiadomo jak ćwiczyć na orbitreku, pora uświadomić sobie jakie korzyści można osiągnąć dzięki pracy z tym urządzeniem. Pierwszą zaletą treningu przy użyciu obritreka jest poprawa kondycji fizycznej i zwiększenie wydolności całego organizmu.

Poprzez wydolność organizmu rozumie się duże obciążenie w długim czasie. Taki trening może być doskonały na przykład dla osób przygotowujących się do maratonu, ponieważ praca z orbitrekiem wzmacnia układ krążenia, stymulując serce do szybszego pompowania krwi.

Mniej kalorii, mniej tkanki tłuszczowej – ćwiczenia na orbitreku

Największą motywacją do ćwiczeń na orbitreku jest jednak nie tyle chęć wzmocnienia pracy serca, ile pragnienie osiągnięcia szczupłej i zgrabnej sylwetki. Dobra wiadomość jest taka, że orbitrek efekty mogą być naprawdę spektakularne.

Urządzenie jest wprost stworzone do spalania kalorii. Mówi się, że podczas godzinnego treningu można ich spalić od 500 do 800. Co więcej, specyfika orbitreka sprawia, że rzeźbi on mięśnie brzucha i świetnie spala tkankę tłuszczową dookoła pasa. A jak wiadomo „oponka” jest zmorą wielu, nawet szczupłych osób a pozbycie się jej jest bardzo trudne. Orbitrek to skuteczna broń w walce z tkanką tłuszczową.

Modelowanie sylwetki na orbitreku

Brzuch to nie jedyna partia ciała, której służy trening na orbitreku. Urządzenie stymuluje do pracy mięśnie całego ciała, dzięki czemu modeluje między innymi pośladki, uda, łydki i ramiona.

Orbitrek podkręca także metabolizm. Ćwicząc na nim można więc liczyć na efekty, które szybko zostaną zauważone przez innych. A mniej nieproszonej tkanki tłuszczowej i zgrabna, szczupła sylwetka to także korzyść dla psychiki.

orbitrek efekty

Co jeszcze warto wiedzieć o treningu na orbitreku?

Aby jeszcze bardziej podkręcić efekty ćwiczeń na orbitreku można zastosować tak zwany trening interwałowy. Rozpoczyna się go od rozgrzewki, trwającej 5-10 minut. Następnie wchodzi się w fazę beztlenową – 15-sekundową sesję maksymalnego wysiłku, po której odbędzie się 60-sekundowa faza odpoczynku, polegająca na spokojnych, powolnych ćwiczeniach.

Obie fazy treningu powinny być powtarzane minimum 10 razy. Z czasem można wydłużać trwanie sesji beztlenowych do 30 sekund. Ćwiczenia interwałowe cieszą się dużą popularnością i często są zalecane przez trenerów personalnych na siłowni. Choć wymagają sporo wysiłku, wzmacniają organizm i świetnie spalają kalorie.

Efekty ćwiczeń nie tylko wzbudzą zazdrość w oczach znajomych, ale także dodadzą pewności siebie i sprawią uśmiech na twarzy. W końcu będzie możliwy powrót do ubrań w dawnym rozmiarze!

Redakcja zielonykarmnik.pl