Jajka a odchudzanie

Osoby na diecie są bardzo wrażliwe, jeśli chodzi o to co mogą jeść, a czego muszą unikać. Pojawiają się kontrowersje co do niektórych potraw i składników. Nawet eksperci mają sprzeczne zdanie, jeśli chodzi o jajka, nabiał albo smażone mięso. Niektórzy uważają, że bez problemu mogą one zostać włączone do codziennego menu. Inni z kolei twierdzą, że osoby odchudzające się powinny tych składników zdecydowanie unikać w trosce o swoje zdrowie.

Jedno jajko na wiele sposobów

Jajka nie od dziś budzą sporo kontrowersji. Przez niektórych uważane są za cudowne symbol nowego życia, coś co można spożywać absolutnie codziennie w dużych ilościach. Inni z kolei podchodzą do jajek bardzo sceptycznie. Nawet niektórzy lekarze uważają, że codzienne jedzenie jajek może wywołać w końcu alergię. Jajka bywają też oskarżane o wysoki poziom cholesterolu, a w efekcie zmiany miażdżycowe. Dlatego też wielu lekarzy nie poleca jajecznicy z kilku jajek na każde śniadanie. Z drugiej strony jednak niektórzy eksperci podkreślają, że jest to bardzo wartościowy składnik codziennego menu. W dodatku można przyrządzić jajka na wiele sposobów. Dzięki temu nikt nie poczuje się znudzony tą potrawą. Można przecież przygotować jajecznicę, omlet, jajko na twardo i na miękko. Można także zjeść jajko jako dodatek do chleba, do kanapek. Najlepiej sprawdzić na własnej skórze, czy jedząc jajka kilogramy spadają. Pewnie u każdego będzie wyglądało to inaczej. Nie zawsze jajka a odchudzanie idą ze sobą w parze. Może czasami trzeba będzie na jakiś czas zrezygnować z jedzenia jajek, aby kilogramy zaczęły spadać.

Kontrowersyjne potrawy

Jest wiele kontrowersyjnych potraw, które budzą wątpliwości. Niektórzy uważają, że nawet na diecie można jeść słodycze, o ile ktoś mieści się w swoim codziennym zapotrzebowaniu na kalorie. Większość lekarzy i dietetyków uważa jednak, że odchudzanie powinno wiązać się z trwałą zmianą nawyków żywieniowych. W nowych nawykach nie ma już miejsca na słodycze, słodzone napoje gazowane czy inne zakazane potrawy takie jak smażone mięso czy frytki. Dla osób chorujących na choroby przewlekłe, szczególnie choroby autoimmunologiczne, kontrowersyjne składniki to gluten i nabiał. Można wręcz powiedzieć, że o te składniki toczy się wojna w grupach wsparcia na portalach społecznościowych. Niektórzy uważają, że jeżeli nie ma jasnych przeciwwskazań do odstawienia tych składników, to należy nadal je jeść w rozsądnych ilościach. Prawdą jest jednak, że zarówno gluten, jak i nabiał przyczyniają się do zwiększenia stanów zapalnych w organizmie.

Redakcja zielonykarmnik.pl