Najlepsze sposoby na detoks oraz czas jego trwania

Z całą pewnością można stwierdzić, że detoks, czyli oczyszczanie organizmu ma bardzo duże znaczenie w przypadku każdego człowieka. Dlatego warto co jakiś czas go przeprowadzać dla zdrowia. W obecnych czasach można wyróżnić różne sposoby na przeprowadzenie detoksu. Warto dowiedzieć się o nich nieco więcej.

Sauna

Wiele osób zastanawia się, ile trwa detoks. Z całą pewnością można stwierdzić, że jest to kwestia bardzo indywidualna oraz zależna od swoich własnych preferencji. Wśród różnych sposobów na detoks można przede wszystkim wymienić saunę. Jest to metoda, która ma bardzo korzystny wpływ na zdrowie każdego człowieka, ponieważ umożliwia wypocenie się wszystkich niepożądanych produktów przemiany materii. Z sauny może korzystać praktycznie każdy, o ile nie posiada żadnych problemów zdrowotnych, które by to wykluczały. Sauna może również umożliwić zrzucenie zbędnych kilogramów.

Zioła oczyszczające

Bardzo korzystnym sposobem na oczyszczenie organizmu z całą pewnością będzie również zastosowanie różnego rodzaju ziół oczyszczających, a także herbat. Wśród nich można przede wszystkim wymienić zieloną herbatę, która ma w swoim składzie szereg antyoksydantów. Oprócz tego polecane są również takie zioła jak bratek trójbarwny, mniszek lekarski, a także pokrzywa. Mają one bardzo korzystne właściwości moczopędne, dlatego z powodzeniem mogą być stosowane przez każdego człowieka.

Dieta oczyszczająca

W przypadku chęci podjęcia się detoksu z powodzeniem można również zastosować dietę oczyszczającą, która będzie w dużej mierze polegała na spożywaniu soków. Soki powinny być świeże i mogą być przygotowane zarówno z owoców, jak i warzyw. Jednak nie powinno się ich niczym słodzić, ponieważ może mieć to negatywny wpływ na przebieg całego procesu oczyszczania organizmu. Najbardziej korzystne jest picie soków z takich produktów jak jabłko, seler, cytryna, a także kapusta czy burak. Warto o tym pamiętać podczas komponowania jadłospisu.

Dieta owocowa

Dieta owocowa również jest idealnym rozwiązaniem w przypadku chęci podjęcia się oczyszczania organizmu. Dlatego warto się nad nią w szczególny sposób zastanowić. Podczas stosowania tego rodzaju diety owoce powinny stać się jedynym posiłkiem w ciągu dnia. Powinno się je spożywać w równych odstępach czasu, tak aby podczas każdego dnia przypadało od sześciu do ośmiu porcji w postaci posiłków. Dzięki spożyciu tak dużej ilości owoców na pewno każdy organizm w skuteczny sposób zostanie oczyszczony.

Głodówka

Wśród najbardziej efektywnych sposobów na przeprowadzenie detoksu można również wymienić zastosowanie głodówki oczyszczającej. Może ona trwać bardzo zróżnicowany okres czasu. Jest to zależne przede wszystkim od indywidualnych możliwości oraz preferencji człowieka, który będzie ją stosował. Głodówka oczyszczająca polega na braku spożywania wszystkich produktów żywnościowych. Dopuszczalne jest jedynie picie wody oraz niesłodzonych herbat czy też naparów ziołowych. Jednak warto pamiętać, że taka dieta nie powinna trwać zbyt długo, ponieważ może doprowadzić do szeregu negatywnych objawów.

Redakcja zielonykarmnik.pl