Na co zwrócić uwagę przy zakupie pontonu?

Kupując ponton warto najpierw zapoznać się z różnymi informacjami oraz wartościami, które dotyczą ich specyfikacji technicznej. W końcu taki produkt kupujemy z konkretną myślą o jego przeznaczeniu. Dlatego właśnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pontonów. Są one kategoryzowane ze względu na typ napędu, przeznaczenie, dodatkowe opcje itp. Jak wybrać ponton w dobrej cenie, ale ze wszystkim, co warto w nim mieć? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy jego zakupie! Oto najważniejsze informacje o pontonach. 

Rodzaje pontonów – kategorie i dostępne opcje

Dwie najważniejsze, najbardziej ogólne kategorie pontonów to pontony rekreacyjne oraz wędkarskie. Pierwszy rodzaj jest przeznaczony do turystycznych, amatorskich działań. Z kolei pontony wędkarskie są wybierane przez wędkarzy i doświadczone osoby ze względu na swoją charakterystyczną specyfikację. Czym więc różnią się oba modele? W przypadku pontonów rekreacyjnych stawia się na lekkie materiały, najczęściej PVC. Dodatkowo wyposaża się je w pneumatyczną matę jako formę podłogi lub też dmuchaną opcję. Z kolei ponton wędkarski ma stabilną, mocną podłogę najczęściej z panelowym podkładem. Mamy tu także specjalne miejsce na wiosła oraz wędki. Bardziej zaawansowane modele mają także bardzo dobrą wyporność i dużą ładowność. 

Specyfikacja techniczna pontonów – na co zwrócić uwagę?

Poszczególne modele pontonów mają odpowiednie oznaczenia oraz informacje podane w ich opisie. Pozwalają one na poznanie bliżej poszczególnych możliwości danych modeli. Tak więc warto wiedzieć, co znaczą te informacje i na co mają wpływ. Najpierw skupmy się na całym materiale oraz wytrzymałości. Te dwie kategorie mocno się ze sobą łączą. Dany materiał ma podaną gramaturę, która ma wpływ na wytrzymałość całego pontonu. Wysoka gramatura oznacza wysoką wytrzymałość. 

Ważną kwestią jest też kategoria żeglugi. Mówi nam ona z jakimi warunkami poradzi sobie ponton. Dokładnie chodzi tu o fale. Kategoria żeglugi oznacza jest przez litery. Tak więc najsłabsze będą produkty z literą D, a najmocniejsze te z literą C. Mowa tutaj o kategoriach podstawowych. Wyższe klasy dotyczą już specjalistycznych pontonów. 

Warto zwrócić uwagę także na samą konstrukcję i budowę produktu. Pontony składają się z kilku ważnych elementów. Zwróć uwagę na rączki, tuby oraz listę odbojową. W zależności od Twoich potrzeb istotny będzie też silnik czy podłoga. Pontony mają różne długości i rozmiary, co powinniśmy dobrać do ilości osób, które będą z nich korzystać. 

Najlepszy ponton dla Ciebie – jaki jest?

Znając znaczenie poszczególnych danych dotyczących pontonów możemy dużo łatwiej znaleźć ten idealny produkt dla nas. Tak więc zakup będzie bardzo prosty! Wystarczy jasno określić, jakie są nasze wymagania, a następnie znaleźć produkt ze specyfikacją odpowiadającą tym potrzebą. Zacznij poszukiwania już dziś! Na pewno uda Ci się w krótkim czasie znaleźć to, czego potrzebujesz. 

Zobacz więcej na https://solarmarine.pl/

Redakcja zielonykarmnik.pl