Nie możesz uporać się z wypadaniem włosów? Wypróbuj mezoterapię skóry głowy

Na Twojej szczotce zostaje zbyt wiele włosów? Kosmetyki, mające pobudzać włosy do wzrostu, nie zdają egzaminu? Być może potrzebujesz głębszej pielęgnacji, jaką zapewni Ci mezoterapia skóry głowy. Zabieg ten działa bezpośrednio na mieszki włosowe, stymulując włosy do wzrostu i hamując ich wypadanie. Przedstawiamy zabieg Dr Cyj – sprawdzoną mezoterapię włosów z zastosowaniem preparatu peptydowego.

Kiedy stosuje się mezoterapię skóry głowy?

Mezoterapia skóry głowy przeznaczona jest dla kobiet i mężczyzn, którzy zmagają się z osłabioną kondycją włosów, zwłaszcza nadmiernym ich wypadaniem. Niezależnie od przyczyny problemów z włosami, mezoterapia igłowa może pomóc skutecznie się z nimi uporać. Wypadanie włosów może wynikać z nieprawidłowego odżywiania się, zmian hormonalnych, intensywnej ekspozycji na słońce, nadmiernego stresu, dlatego równolegle z zabiegami medycyny estetycznej, trzeba podjąć odpowiednie leczenie i dietę.  

Wskazania do mezoterapii igłowej skóry głowy:

  • nadmierne wypadanie włosów,
  • łysienie o różnej etiologii,
  • cienkie i przerzedzone włosy,
  • powolny wzrost włosów,
  • osłabione krążenie skóry głowy

Dr Cyj – peptydowa mezoterapia igłowa głowy

Mezoterapia skóry głowy to zabieg iniekcyjny, który może być wykonywany tylko przez lekarza. Poprzedza ją konsultacja wstępna, podczas której specjalista musi wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania od pacjenta. Procedura odbywa się bez znieczulenia i trwa zaledwie pół godziny.

Mezoterapia igłowa głowy Dr Cyj, którą wykonuje się m.in. w Klinice Miracki w Warszawie, polega na wykonaniu serii nakłuć skóry głowy i podaniu preparatu w powierzchniowe warstwy skóry właściwej. Jednorazowo aplikowane są niewielkie ilości mezokoktajlu, zawierającego siedem peptydów oraz kwas hialuronowy. Zabieg charakteryzuje się przedłużonym działaniu substancji aktywnych. Przez dwa tygodnie po zabiegu składniki lecznicze nadal są uwalniane, pobudzając komórki do regeneracji. Efekty zabiegu zachodzą stopniowo i nie są zauważalne od razu, ale dopiero, gdy zaczynają rosnąć nowe włosy. Odrastające włosy są mocniejsze, zdrowsze i bardziej gęste.

Dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów konieczne jest wykonanie serii zabiegów. O ich liczbie i częstotliwości decyduje lekarz. Zazwyczaj są to 4 zabiegi powtarzane co 2 tygodnie. Dwumiesięczna kuracja mezoterapii igłowej głowy przynosi doskonałe efekty, którymi pacjent może cieszyć się przez najbliższy rok. Dla podtrzymania rezultatów co około 6 miesięcy należy wykonywać zabiegi przypominające. Regularna mezoterapia skóry głowy pozwala osiągnąć trwale zagęszczone, pogrubione i odżywione włosy.

Wpływ mezoterapii na włosy

Bardzo małe dawki peptydów wywołują pożądane zmiany w komórkach. Po wniknięciu w skórę naśladują naturalne, obecne w organizmie, substancje oddziałujące na procesy komórkowe odpowiedzialne za wzrost włosa. Zabieg pobudza mikrokrążenie, odżywia skórę głowy, rewitalizuje mieszki włosowe, przyspiesza porost włosów, pielęgnuje skórę głowy. Mezoterapia skóry głowy mieszanką peptydów i kwasu hialuronowego hamuje proces wypadania włosów, działając na poziomie DNA. Pobudzony zostaje wzrost włosów w fazie anagenu, co wpływa na wysoką skuteczność terapii.

Po zastosowaniu mezoterapii igłowej włosy zaczynają szybciej rosnąć, wzmacniają się i przestają wypadać w nadmiarze. Poprawia się ukrwienie skóry głowy, co sprzyja rewitalizacji mieszków włosowych. W efekcie włosy stają się wyraźnie zagęszczone i pogrubione.

Więcej o zabiegach mezoterapii igłowej dowiesz się od ekspertów z warszawskiej Kliniki Miracki – zapraszamy do kontaktu. 

Redakcja zielonykarmnik.pl