Karma weterynaryjna dla psa – zdrowa dieta dla pupila

Podobnie jak nas samych, także i nasze zwierzęta dotknąć mogą najróżniejsze choroby. Wiemy, jak ważne w procesie powracania do zdrowia są dieta i odpowiednio zbilansowane posiłki. Specjalistyczna karma weterynaryjna dla psa jest właśnie odpowiedzią na szczególne potrzeby żywieniowe naszych czworonogów. Kiedy warto po nią sięgnąć i dlaczego psy zjadają ja równie chętnie, co jej klasyczne odpowiedniki?

Karma weterynaryjna dla psa – kiedy warto po nią sięgnąć?

Weterynaryjne karmy dla zwierząt to specjalistyczne produkty przeznaczone dla tych czworonogów, które z powodu stanu swojego zdrowia nie mogą lub nie powinny spożywać zwykłej bytowej karmy. Na rynku znajdziemy wiele jej rodzajów. Wszystkie one ze względu na swój doskonale opracowany skład sprawdzają się jako uzupełnienie leczenia niemal wszystkich popularnych wśród zwierząt chorób. Po konsultacji z lekarzem weterynarii i wspólnym obraniu planu leczenia wybierać można spośród szerokiej oferty dostępnych karm weterynaryjnych dla psa.

Wśród nich znajdziemy te przeznaczone dla psich alergików i zwierząt cierpiących na nietolerancje pokarmowe. A także te skomponowane z myślą o psach zmagających się ze schorzeniami serca, wątroby, nerek i innych organów wewnętrznych oraz stawów i kości. Karma weterynaryjna dla psa przyda się także w trakcie rehabilitacji i rekonwalescencji po przebytych już chorobach czy zabiegach chirurgicznych.

Specjalistyczna dieta dla psa – bo liczą się skład i smak

Każda wysokojakościowa karma dla zwierząt zapewnia naszym psom wszelkie niezbędne do życia i zdrowia składniki odżywcze. Podobnie jest w przypadku specjalistycznych karm weterynaryjnych. Jednak ich formuły zostały skomponowane tak, aby wspomagać psy cierpiące na najróżniejsze schorzenia. W składzie karmy weterynaryjnej dla psa znajdziemy więc naturalne substancje przeciwzapalne, wspierające trawienie, odżywiające stawy, czy poprawiające stan skóry i okrywy włosowej. Niektóre z nich mogą też charakteryzować się obniżoną kalorycznością, czy zawartością białka. Łączy je jednak brak sztucznych dodatków smakowych, barwników, konserwantów i zbędnych wypełniaczy, które tak często są powodem alergii u naszych zwierząt.

Jednak karma weterynaryjna dla psa to nie tylko doskonale zbilansowany skład. Jej producenci zadbali również o smak i aromat tak ważne przecież w żywieniu naszych pupili. Specjalistyczne produkt weterynaryjne nie odbiegają swoim smakiem i zapachem od tych przeznaczonych dla zdrowych czworonogów. Weterynaryjne karmy mokre zjadane są z wielką ochotą, co tylko przyspiesza procesy zdrowienia.

Redakcja zielonykarmnik.pl