Jak działa korektor do twarzy?

Korektor do twarzy to kosmetyk, który wiele z nas traktuje po macoszemu. Tymczasem wizażystki radzą, aby stosować go przy każdym makijażu – zarówno dziennym, jak i na wyjątkowe okazje. Dlaczego? Zobacz, jaka jest rola korektora do twarzy i jak dobrać ten optymalny.

Dlaczego warto stosować korektor do twarzy?

Korektor do twarzy to podstawowy kosmetyk do makijażu. Pełni on bardzo ważną rolę. Jego zadaniem jest bowiem tuszować wszystkie niedoskonałości skóry np. zmiany i blizny potrądzikowe, widoczne naczynka, przebarwienia. Plusem jego stosowania jest także możliwość ukrycia sińców czy cieni pod oczami. Korektor maskując je, sprawia, że cera staje się gładka, jednolita kolorystycznie.

korektor

Rodzaje korektorów do twarzy

Chcąc uzupełnić swoją kosmetyczkę o korektor do twarzy na tagomago.pl/collections/makijaz-twarz-korektory-na-niedoskonalosci, zauważysz, że nie ma jednego klasycznego produktu. Kosmetyk ten bowiem występuje w różnych formach. Producenci proponują korektory w sztyfcie, pisaku, pędzelku. Pamiętaj, że kosmetyk ten ma nie tylko różną formę, ale i różne zastosowanie oraz odcienie. Kosmetyki w odcieniach beżu (jasnym i ciemnym) przeznaczone są do konturowania twarzy. Jeśli chcesz za pomocą korektora ukryć niedoskonałości cery sięgaj po kosmetyki o barwie zielonej, żółtej lub fioletowej.

Jak działa korektor do twarzy?

W zależności od tego, po jaki kolor korektora do twarzy sięgniesz, taki będzie on miał zastosowanie.  Kosmetyk w kolorze zielonym to idealny wybór przy cerze mieszanej i trądzikowej – świetnie poradzi sobie z jej niedoskonałościami, a także przykryje rumieniec. Chcąc zamaskować cienie pod oczami, wybierz korektor żółty. Ma on działanie rozjaśniające i nadaje blask spojrzeniu. Fioletowe korektory doskonale działają natomiast na wszelkie przebarwienia, blizny i małe ranki. Wyrównują one koloryt skóry i czynią go jednolitym. Niebieska barwa korektora polecana jest po wakacjach, bowiem uspokajają skórę i niwelują brzydki, czerwony odcień opalenizny. Biały korektor do twarzy ma zastosowanie w profesjonalnym makijażu, a także pozwala ukryć sińce pod oczami i drobne zmarszczki.  Najbardziej uniwersalny wybór to korektor do twarzy w odcieniu cielistym. Sprawdzi się on w każdej sytuacji.

makijaż

Korektor do konturowania twarzy

Popularność zyskują nie tylko korektory do tuszowania niedoskonałości, ale i konturowania twarzy. Znajdziesz je w drogeriach pod nazwą korektorów konturujących. Najczęściej przybiera on formę gęstych sztyftów w różnych kolorach – sprzedawanych w pakiecie po 3 sztuki. Pozwalają one na optyczne rzeźbienie twarzy. Aplikuje się je na środek czoła, nos i wierzchołek brody, a także na boki czoła, nosa, policzków oraz linię żuchwy i kości policzkowe.

Korektory rozświetlające

W codziennym makijażu możesz też sięgnąć po korektory rozświetlające. Są to kosmetyki delikatnie wyrównujące koloryt cery, tuszujące niedoskonałości i tworzące delikatną powłoczkę subtelnie odbijającą światło. Korektory rozświetlające najlepiej spisują się do maskowania cieni pod oczami. Mogą być też nakładane zamiast różu na policzki i łuk Kupidyna.

Redakcja zielonykarmnik.pl