Dlaczego warto dbać o wrażliwą skórę wokół oczu?

Skóra wokół oczu jest cieńsza niż w obrębie innych części twarzy. Jest bardziej narażona na zmarszczki mimiczne, ponieważ szybko ulega przesuszeniu. Pod oczami najłatwiej o widoczne oznaki zmęczenia – opuchliznę i zasinienia. Dlatego do pielęgnacji skóry wokół oczu należy wybrać dobry krem z wysokim stężeniem składników aktywnych – aby na twarzy nie było widać zbyt szybko oznak upływającego czasu.

Zadbaj o skórę wokół oczu – jest szczególnie delikatna i podatna na zmarszczki

Skóra okolic oczu jest bardzo delikatna i wymaga też delikatnej pielęgnacji. Zawiera dużo mniej gruczołów łojowych niż na przykład skóra na czole, dlatego jest niezwykle wrażliwa na utratę nawilżenia. Natomiast przesuszona skóra wokół oczu to pierwszy krok do utrwalenie zmarszczek mimicznych, takich jak kurze łapki. Skórę wokół oczu charakteryzuje wysoka skłonność do wiotczenia i utraty jędrności. Jest też wrażliwa na fotostarzenie się, czyli starzenie się pod wpływem słońca i negatywnych czynników zewnętrznych.

Naturalny krem w okolice oczu

Przed wszystkim warto dobrać naturalny krem pod oczy, który opóźni powstawanie pierwszych zmarszczek i pomoże zmniejszyć tzw. worki pod oczami. Produkty naturalne powinny być dobrze przebadane i najlepiej posiadać pozytywną opinię okulistyczną. Nie mogą podrażniać oczu i powodować takich reakcji jak szczypanie czy pieczenie. Zacznij je stosować już w okolicach 25. roku życia, gdy zaczyna spadać produkcja kolagenu. Polecane składniki naturalnych kremów pod oczy to na przykład olej arganowy, masło kakaowe, wyciąg ze świetlika, wyciąg z kasztanowca, kwas hialuronowy oraz naturalna witamina A, czyli bakuchiol.

Na czym polega pielęgnacja skóry wokół oczu – najważniejsze zasady

  • Stosuj naturalny krem pod oczy codziennie.
  • Codzienne zmywaj makijaż delikatnym produktem, np. olejkiem lub pianką do demakijażu.
  • Przy demakijażu nie pocieraj skóry wokół oczu.
  • Zafunduj sobie kilka razy w tygodniu delikatny masaż kostkami lodu, rollerem lub opuszkami palców, by pobudzić krążenie krwi wokół oczu.
  • Jeśli tylko to możliwe, wysypiaj się.
  • Stosuj ochronę przeciwsłoneczną i latem bezwzględnie noś okulary przeciwsłoneczne.

Oczywiście dobieraj produkty naturalne dopasowane do indywidualnych potrzeb skóry i kryterium wieku. Dobry krem pod oczy powinien przede wszystkim nawilżać i odżywiać delikatne okolice oczu

Redakcja zielonykarmnik.pl