Dlaczego depilator IPL jest tak skuteczny?

O każdej porze roku kobiety lubią cieszyć się gładką skórą. Codzienna depilacja za pomocą tradycyjnych metod jest jednak uciążliwa i czasochłonna. Dlatego tak przełomowym odkryciem stały się depilatory IPL. Dzisiaj takie urządzenie możecie kupić na domowy użytek. Dlaczego przynosi tak znakomite efekty?

Jak działa depilator IPL?

Rewolucyjne urządzenie jest bardzo proste w obsłudze i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Za skuteczne działanie odpowiada intensywnie pulsujące światło IPL, które wnika w głąb skóry i dociera do cebulki włosa. Uszkadza ją i wprowadza w stan uśpienia, dzięki czemu skóra pozostaje gładka nawet do sześciu miesięcy. Po tym czasie zabieg trzeba będzie powtórzyć.

Czy depilatory IPL są skuteczne?

Jeśli chodzi o depilator IPL, opinie wśród użytkowniczek są pozytywne. Aby jednak zabiegi przyniosły wspaniałe efekty, serię należy powtórzyć średnio dziesięć razy w odstępach dwóch-czterech tygodni. Depilator IPL można stosować do depilacji nóg, pach, okolic bikini i twarzy.

Jak stosować depilator IPL?

Uważnie przeczytajcie zalecenia producenta, kto nie powinien stosować tego typu depilacji – na przykład kobiety w ciąży, karmiące piersią, czy osoby stosujące leki i zioła światłoczułe.

Jeżeli nie ma przeciwwskazań do użytkowania, przed zabiegiem należy dokładnie oczyścić skórę z resztek makijażu, pielęgnacji, antyperspirantu, balsamu itp. Dane miejsce należy ogolić. Jak dokładnie stosować depilację IPL? Dowiecie się tutaj: https://beautifly.eu/2022/05/10/jak-stosowac-depilator-ipl/

Co wybrać: depilator IPL czy depilator laserowy?

To oczywiście zależy od preferencji, ale warto zaznaczyć, że depilator laserowy wymaga dużej precyzji (wiązka lasera trafia w pojedynczą brodawkę włosa), a sam zabieg jest czasochłonny i może okazać się bolesny. Depilator IPL będzie działał szybciej i jest komfortowy w użyciu. Co prawda zapewne bardziej krótkotrwałe efekty (około sześć miesięcy), ale urządzenie może więcej być wielofunkcyjne. Niektóre modele zapewniają na przykład redukcję przebarwień czy fotoodmłodzenie skóry. Przekonajcie się same!

Redakcja zielonykarmnik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.