Dlaczego depilator IPL jest tak skuteczny?

O każdej porze roku kobiety lubią cieszyć się gładką skórą. Codzienna depilacja za pomocą tradycyjnych metod jest jednak uciążliwa i czasochłonna. Dlatego tak przełomowym odkryciem stały się depilatory IPL. Dzisiaj takie urządzenie możecie kupić na domowy użytek. Dlaczego przynosi tak znakomite efekty?

Jak działa depilator IPL?

Rewolucyjne urządzenie jest bardzo proste w obsłudze i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Za skuteczne działanie odpowiada intensywnie pulsujące światło IPL, które wnika w głąb skóry i dociera do cebulki włosa. Uszkadza ją i wprowadza w stan uśpienia, dzięki czemu skóra pozostaje gładka nawet do sześciu miesięcy. Po tym czasie zabieg trzeba będzie powtórzyć.

Czy depilatory IPL są skuteczne?

Jeśli chodzi o depilator IPL, opinie wśród użytkowniczek są pozytywne. Aby jednak zabiegi przyniosły wspaniałe efekty, serię należy powtórzyć średnio dziesięć razy w odstępach dwóch-czterech tygodni. Depilator IPL można stosować do depilacji nóg, pach, okolic bikini i twarzy.

Jak stosować depilator IPL?

Uważnie przeczytajcie zalecenia producenta, kto nie powinien stosować tego typu depilacji – na przykład kobiety w ciąży, karmiące piersią, czy osoby stosujące leki i zioła światłoczułe.

Jeżeli nie ma przeciwwskazań do użytkowania, przed zabiegiem należy dokładnie oczyścić skórę z resztek makijażu, pielęgnacji, antyperspirantu, balsamu itp. Dane miejsce należy ogolić. Jak dokładnie stosować depilację IPL? Dowiecie się tutaj: https://beautifly.eu/2022/05/10/jak-stosowac-depilator-ipl/

Co wybrać: depilator IPL czy depilator laserowy?

To oczywiście zależy od preferencji, ale warto zaznaczyć, że depilator laserowy wymaga dużej precyzji (wiązka lasera trafia w pojedynczą brodawkę włosa), a sam zabieg jest czasochłonny i może okazać się bolesny. Depilator IPL będzie działał szybciej i jest komfortowy w użyciu. Co prawda zapewne bardziej krótkotrwałe efekty (około sześć miesięcy), ale urządzenie może więcej być wielofunkcyjne. Niektóre modele zapewniają na przykład redukcję przebarwień czy fotoodmłodzenie skóry. Przekonajcie się same!

Redakcja zielonykarmnik.pl