Pierwsza Komunia Święta – gdzie najlepiej urządzić przyjęcie?

Uroczystość, na której zgromadzeni po raz pierwszy przyjmują Eucharystię, jest wyjątkowym, duchowym przeżyciem nie tylko dla bezpośrednio uczestniczących, ale i świadków wydarzenia. Po mszy odbywa się zazwyczaj przyjęcie w rodzinnym gronie. Warto wiedzieć, jakie miejsce będzie odpowiednie dla takiej uroczystości.

Dom lub mieszkanie

Przy planowaniu spotkania należy wziąć pod uwagę m.in. liczbę zaproszonych gości. Jest to bowiem główne kryterium, decydujące o wyborze odpowiedniego miejsca. W przypadku spotkania z najbliższymi krewnymi nie warto wynajmować dużej restauracji. Można przygotować kameralne przyjęcie w swoim domu lub mieszkaniu. Komunia Święta nie jest bowiem hucznym wydarzeniem, na którym goście tańczą do popularnej muzyki rozrywkowej. Nie trzeba wynajmować miejsca, mającego część jadalną oraz parkiet do zabawy. Dom jest dobrym rozwiązaniem, jeśli liczba zaproszonych gości nie będzie zanadto ograniczać dostępnej przestrzeni. Zastanawiając się nad menu spotkania, można zdecydować się na własnoręcznie przygotowanie dań. Ich liczba zależy od czasu trwania przyjęcia. Jeśli ma to być obiad, wówczas wystarczy menu, składające się z zupy, dania głównego oraz kilku deserów, np. ciast. Przyjęcie powinien również urozmaicić tort. Należy jednak zaznaczyć, że Komunia Święta jest wielkim przeżyciem nie tylko dla dziecka, ale i jego rodziców. Jeśli zatem nie chcą oni narażać się na dodatkowy stres, mogą zdecydować się na skorzystanie z usług firmy cateringowej. Restauracje, dowożące jedzenie, mają zazwyczaj w swojej ofercie specjalne menu na przyjęcie komunijne. Nie trzeba zatem martwić się o jakość oraz liczbę dań.

Przyjęcie w restauracji

Osoby, pragnące uczcić Komunię Świętą swojego dziecka w większym gronie, powinny zdecydować się na organizację przyjęcia poza domem. Restauracje mają bowiem duże sale, na których może pomieścić się większa liczba osób. Wybierając odpowiednie miejsce, warto wziąć pod uwagę oferowane menu, wystrój sali oraz wygląd terenów, otaczających lokal. Na tego typu spotkaniach robi się bowiem wiele zdjęć. Piękne tło uatrakcyjni wygląd każdej fotografii, stanowiącej wyjątkową pamiątkę z tego wydarzenia.

Komunia Święta jest wielkim przeżyciem dla młodego katolika. Warto zatem odpowiednio uczcić to wydarzenie, przygotowując uroczysty obiad. W przypadku spotkania poza miejscem zamieszkania, można skorzystać z usług restauracji, której oferta dostępna jest na stronie NaSkrajnej.pl.

Redakcja zielonykarmnik.pl